Wydarzenia     Adresy wspólnot    
23 października 2010 roku - Pielgrzymka Stowarzyszenia Krwi Chrystusa
Region Wrocław i Region Bolesławiec do Krzeszowa

Ze sztandarami, Relikwiami św. Marii De Mattias, w autokarach, busach, samochodach, Stowarzyszenie Krwi Chrystusa wyruszyło na doroczną pielgrzymkę. Siostry Adoratorki Krwi Chrystusa z Wrocławia zaprosiły SKC z trzech diecezji : Archidiecezji wrocławskiej, diecezji świdnickiej i diecezji legnickiej do wspólnej modlitwy w Krzeszowie. SKC jest wspólnotą modlitewną i apostolską Sióstr Adoratorek. W parafiach tworzą Różaniec do Krwi Chrystusa - siedmioosobowe koła rozważające tajemnice przelania Krwi Chrystusa, adorujące i apostolskie /tworzą zaplecze, które pomaga ks. Proboszczowi animować modlitwę i działalność społeczną w parafii, słuchają i słyszą krzyk krwi, angażują w dzieła charytatywne, przed remontem, przez wiele lat w kaplicy dworca głównego PKP we Wrocławiu o 15.00 prowadziły adorację/. W drodze do Krzeszowa pielgrzymi SKC z Wrocławia, Namysłowa i Siechnic o 9.45 zwiedzali Katedrę w Świdnicy, pielgrzymi SKC z Lubina, z Wałbrzycha, Świebodzic, Legnicy, Bolesławca, Warty Bolesławieckiej, Pieńska, Chocianowa, Wołowa, wraz z Moderatorką Regionu Bolesławiec s. Agnieszką Łuźniak ASC, zwiedzali zabytki Krzeszowa.


O 12.00 rozpoczęła się Msza św. którą koncelebrowali : asystenci kościelni diec. legnickiej ks. Andrzej Gidziński, diec. świdnickiej ks. dr Marek Zołoteńki, arch. wrocławskiej ks. Janusz Bobowski, ks. Andrzej Ćwik ze Świebodzic, ks. Marian Zieja z Legnicy, ks. Mariusz Sierhart oraz naczelny opiekun Rady Ruchów i Stowarzyszeń diec. legnickiej ks. Jarosław Święcicki. Pielgrzymów przywitała Moderatorka Krajowa s. Ewa Kleps ASC.


Na kazaniu ks. Janusz Bobowski powiedział:"Mamy więc być w naszych środowiskach tymi, którzy dają świadectwo temu w co, i w Kogo wierzą. I nie bójmy się, że temu nie podołamy, bo jak przypomniał nam dziś św. Paweł w I czytaniu: Każdemu z nas została dana łaska według miary daru Chrystusowego. Wsparci więc łaską z wysoka nie bójmy się świadczyć nawracając samych siebie i innych. Dziś, gdy usiłuje się publicznie, np. w mediach itp. dać do zrozumienia, że wiara i religia, to przysłowiowe "bajki dla grzecznych dzieci", musimy pokazywać zawsze i wszędzie, że wcale tak nie jest i, że jeśli odrzucamy Boga i to, co z Nim związane zmierzamy do nikąd. Jako chrześcijanie, czyli "Chrystusowi" jesteśmy wezwani do tego by ciągle nawracać innych ale również i siebie. Aby rosnąć, dojrzewać,owocować potrzeba pokarmu i napoju. Tym pokarmem jest słowo Boże oraz Ciało i Krew Chrystusa. Bez tego pokarmu nie ma trwałego nawrócenia i dojrzałego chrześcijaństwa".


Po uroczystej Mszy św. Pielgrzymi kontynuowali zwiedzanie zabytków Krzeszowa, zawiązywali wspólnotę, wymieniali się doświadczeniami, na stoisku, które ofiarnie prowadziła s. Adela Rostecka ASC zaopatrywali w materiały do prowadzenia grup, książki, różańce. O 14.00 rozpoczęła się w Bazylice adoracja prowadzona przez Moderatorkę Regionu Wrocław s. Halinę Cyganowską ASC. Następna pielgrzymka SKC została zapowiedziana na 14 maja 2011r. do Wambierzyc. Niech będzie zawsze błogosławiony i uwielbiony Jezus, który nas odkupił Swoją Przenajdroższą Krwią!