Wydarzenia     Adresy wspólnot    
18 września 2010 roku - spotkanie odpowiedzialnych za Stowarzyszenie Krwi Chrystusa

18 września 2010 roku w domu zakonnym ASC we Wrocławiu odbyło się spotkanie odpowiedzialnych za Stowarzyszenie Krwi Chrystusa w Regionie Wrocław. Miało ono charakter sprawozdawczo - programujący. W spotkaniu wzięły udział: s. Wiesława Przybyło - Przełożona Regionalna, s. Ewa Kleps - Moderatorka Krajowa SKC, Moderatorki Regionalne - s. Halina Cyganowska (Wrocław), s. Agnieszka Łuźniak (Bolesławiec), s. Krystyna Kusak (Kościelisko, Częstochowa, Warszawa), s. Elżbieta Mróz (Poznań) oraz Animatorki Regionalne z Wrocławia, Legnicy, Krakowa, Żagania.
Uczestników spotkania powitała s. Wiesława. Modlitwę wprowadzającą przygotowała i poprowadziła s. Agnieszka. Nad całością spotkania czuwała s. Ewa.


Większość czasu poświęcono na dzielenie się radościami i trudnościami, których nie brak na co dzień. Wymieniono doświadczenia z pracy formacyjnej. Nie zabrakło świadectw, które pokazują jak wielką moc posiada Krew Chrystusa i jak jest skuteczne jej działanie.
Zwrócono uwagę, by formować do głębszego przeżywania Eucharystii; by uczyć zanurzać troski, problemy, niepokoje, ubóstwo całego świata w kielichu z Krwią Chrystusa podczas przygotowania darów ofiarnych. Zaproponowano wspólne spotkania SKC w różnych miejscach świętych, m. in w Częstochowie, Krzeszowie, Wambierzycach. Każdy region programuje pracę formacyjną według swoich możliwości. Radość, wdzięczność i pasja, które towarzyszyły spotkaniu, pozwalają z wiarą i nadzieją patrzeć w przyszłość oraz nie ustawać w modlitwie za dar każdej osoby ze Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.